Detail-forum har fået muligheden for at indbyde medlemmerne til et spændende møde hos den nye elektronikkæde POWER. Her satses der på store nye varehuse rundt omkring i landet.
POWER er Danmarks nye elektronikkæde, som har planer om at indtage Danmark med storm i de næste par år med 25 planlagte butikker i landets største byer. Alene i 2015 åbner fire nye POWER varehuse i hovedstadsområdet samt et i Odense.
POWER er et helt ny koncept udsprunget af Expert kæden, og det første POWER varehus er netop åbnet i Glostrup den 1. august 2015.
Kom og hør adm. dir. Jesper Boysen fortælle om den nye elektronikkæde POWER og strategien bag konceptet. Hør om forarbejdet bag lanceringen af kæden og se det nye POWER house i Glostrup.
Tid og sted
28. september kl. 8.30 ved Powers hovedkontor Hovedvejen 197, 2600 Glostrup
>> Læs mere eller tilmeld dig her
Om Detail-Forum
Detail-forum er et tværfagligt netværk for ledere i dansk detailhandel og tilknyttede brancher. Dets formål er at orientere medlemmerne om nye tiltag i dansk og udenlandsk detailhandel, samt give dem mulighed for at udveksle erfaringer inden for netværkets rammer.
Detail-forum har hyppig mødeaktivitet, afholder seminarer og arrangerer studierejser og virksomhedsbesøg i ind- og udland. Netværket har sit eget medlemsblad, Orientering, med nyt om dansk og international detailhandel samt information til medlemmerne.